Zadbaj o dietę bogatą w potas

Odpowiednia dieta ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i samopoczucia. To właśnie z pożywieniem ludzki organizm otrzymuje dostawy witamin i składników mineralnych, które wspomagają prawidłowe działanie narządów i układów w ciele człowieka. Jednym z ważnych makroelementów jest potas. Choć produkty spożywcze zawarte w codziennej diecie są bogatym źródłem potasu, wciąż zdarzają się jego niedobory. Mogą być one bardzo niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.
Potas odpowiada za prawidłowe działanie licznych układów w organizmie. Przede wszystkim kontroluje pracę układu sercowo-naczyniowego. Niedobory potasu mogą doprowadzić do zaburzeń pracy serca, arytmii, wahań ciśnienia i w rezultacie do poważnych schorzeń serca. Potas odgrywa bardzo ważną rolę także w prawidłowym działaniu przemiany materii i transportowaniu ładunków elektrycznych poprzez błony komórkowe.
Potas zalicza się do minerałów bogato występujących w codziennym pożywieniu. Składnik ten dostarcza się do organizmu, spożywając: banany, pomidory, warzywa fasolowe, morele, suszone owoce.