Suplementacja a dieta

Oferuje się nam różne diety, jednak nie każda z nich to dobry wybór. Niektóre sprawiają, że organizm nie otrzymuje potrzebnych mu składników odżywczych i przez to czujemy się osłabieni. Aby temu zapobiec, warto dobrać dietę do potrzeb organizmu i wzbogacić ją suplementami wzmagającymi metabolizm tłuszczu. Naturalną pomocą jest zielona herbata. Warto też kupować suplementy z chromem hamującym łaknienie.
Regeneracja jest istotna
Po intensywnym wysiłku fizycznym organizm rozpoczyna regenerację. Aby naprawa mikroskopijnych uszkodzeń przebiegała w odpowiednim tempie, warto wspomóc się suplementami.
Stawy i ich regeneracja
Stawy cierpią podczas każdego treningu. Niekorzystnie może zadziałać zarówno ogromny ciężar, jak też duża ilość powtórzeń. Jeśli chcemy przygotować stawy do treningu i przyspieszyć ich regenerację, warto dostarczyć sobie glukozaminy. Jest to substancja wpływająca na elastyczność oraz twardość stawów. Znajduje się między innymi w owocach morza, dlatego ich spożywanie może poprawić kondycję stawów. Glukozamina jest też składnikiem wielu suplementów, dzięki którym stawy stają się odporne na ból, szybciej się regenerują i są mniej podatne na kontuzje.