Dieta sportowca – w co musi być bogata

Każdy, kto profesjonalnie podchodzi do sportu, musi być świadom tego, jak ważna jest odpowiednio skomponowana dieta. Szczególnie w okresie wytężonych treningów, trzeba dbać o to, by nie brakowało w niej takich substancji odżywczych, które budują siłę, wzmacniają mięśnie. Na pewno ta dieta musi być więc bogata w wartościowe białko.
Wartościowe, czyli dobrze przyswajalne przez organizm, wykorzystane w celu budowania masy mięśniowej, wzmocnienia i regeneracji mięśni. Dlatego tutaj zaleca się także spożywanie dużej ilości odpowiednio dobranych posiłków, z produktami na bazie białka odzwierzęcego. Trzeba pamiętać jednak, by nie było to tłuste mięso – a chude, dużo nabiału, jak również warzywa strączkowe. Te ostatnie są jedynym dobrym, roślinnym źródłem odpowiednio przyswajalnego, a więc cennego białka.
Szczególnie soja jest takim warzywem, które warto wprowadzić do swojej diety, ale też różne gatunki fasoli. Dzięki temu, że będziemy pamiętać o tych właśnie składnikach – nasz organizm będzie bardziej wydajnie pracował.