Dieta dla kulturysty najlepsza

Osoby, które myślą o rozbudowie wartościowej muskulatury, muszą podporządkować temu celowi zarówno regularne treningi, jak również codzienny jadłospis. Dieta w przypadku sportowca czy kulturysty jest niezwykle ważna. Niewielki błąd żywieniowy może zniweczyć efekt, na który pracowało się przez wiele miesięcy. Z kolei organizm poddawany cyklicznym, wyczerpującym treningom wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze i mineralne, co pociąga konieczność ich pokrycia.
Budowa masy mięśniowej wymaga wprowadzenia diety bogatej w białko. Przy budowie mięśni niezwykle kluczowe są aminokwasy, a aminokwasy dostarcza pełnowartościowe białko. Zawarte jest ono głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego: mięsie, drobiu, rybach, jak również w mleku, jajach i nabiale. Większość kulturystów przyjmuje także specjalne preparaty, bo ilość dostarczanych w jadłospisie białek jest zbyt mała.
Oczywiście dieta sportowca musi zawierać także tłuszcze i węglowodany, który zapewnią energię do treningów. Przy ich doborze trzeba zachować rozwagę: decydować się na tłuszcze roślinne i węglowodany złożone, bogate źródło błonnika.