Suplementy diety wspierające pracę wątroby

Wątroba jest niezwykle ważnym narządem, na który spada odpowiedzialność m.in. za detoksykację organizmu, magazynowanie glukozy, produkcję soków trawiennych. Nieprawidłowa, ciężkostrawna dieta, nadmierne spożywanie alkoholu lub innych używek, zwiększona podaż pokarmów w okresie budowania masy mięśniowej z jednoczesnym przyjmowanie sterydów, w znacznym stopniu ją obciąża, a nawet prowadzi do poważnych zakłóceń w funkcjonowaniu oraz uszkodzeń tego narządu.
W przypadku, kiedy nasza wątroba jest zagrożona, odczuwamy uczucie ciężkości po posiłku lub regularnie przyjmujemy leki syntetyczne, warto wspomóc jej pracę odpowiednią suplementacją. Zapewni ona odpowiednią ochronę narządu, ze względu na to tego typu preparaty są nazywane hepaprotektorami. Dodatkowo wspomagają one usuwanie toksyn z organizmu, niosą ulgę w dolegliwościach uwarunkowanych zaburzeniami wytwarzania żółci oraz wspomagają utrzymanie właściwego poziomu lipidów, wpływając przy tym na stan sylwetki.
Do bardzo popularnych suplementów diety, wspierających pracę wątroby należą preparaty oparte na naturalnym soku z karczocha, bogatym w cynarynę, czyli substancję o właściwościach żółciopędnych.