Suplementy diety – kiedy można po nie sięgnąć

Bardzo ważne jest, by mieć świadomość tego, na czym polega różnica pomiędzy lekami a suplementami diety. Te ostatnio robią ostatnio furorę wśród konsumentów, gdyż ich reklamy są nieograniczone, w dodatku często nie przedstawiają dokładnej informacji na temat tego, czy prezentowany preparat jest lekiem czy właśnie suplementem.
Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż suplementy nas nie wyleczą z żadnej choroby. Mogą wzmacniać organizm, ale wcale nie muszą, by nie ma obowiązku, by w ogóle wykazywały jakąś skuteczność. Ponadto ich nadmiar może być szkodliwy, nie należy ich więc łykać jak cukierków. Ważne jest po prostu, by dieta była bogata we wszystkie potrzebne składniki, czyli zawierała warzywa, owoce, ale też nabiał, mięso, ryby, w odpowiednich proporcjach.
Jest to wystarczające i przy zachowywaniu tych zasad, nie ma potrzeby sięgania po drogie suplementy, które tak usilnie są reklamowane, jako cudowne remedium na wiele poważnych nawet dolegliwości. Trzeba ograniczyć lub wyeliminować ich przyjmowanie.