Praca nad muskulaturą wymaga diety

Budowanie mięśni to połączenie intensywnego treningu oraz właściwie dobranej diety. Systematyczne wizyty w siłowni oraz odpowiednio skomponowane posiłki stanowią gwarancję sukcesu.
Co jeść?
Na talerzu sporowca, który planuje zbudowanie masy, powinny znajdować się produkty bogate w węglowodany złożone oraz białko. Cukry proste to natomiast idealny sposób, aby po wysiłku szybko uzupełnić niedobór energii. Węglowodany proste znajdziemy w owocach i warzywach, zaś złożone występują między innymi w kaszach czy makaronach. Białko stanowi budulec dla komórek, dlatego zadbanie o jego nadwyżkę to dla mięśni szansa na powiększenie objętości. Aminokwasy znajdziemy w mięsie czy mleku. Warto też sięgać po twarogi czy jajka.
Szybki posiłek
W drodze na siłownię lub podczas przerwy w pracy możemy skorzystać z suplementów, które stanowią łatwy sposób na przygotowanie koktajlu bogatego w aminokwasy i węglowodany. Dzięki temu przestrzegamy zasady, aby spożywać kilka posiłków dziennie i umieszczać w każdym z nich bogactwo białka i węglowodanów.