Dieta i suplementacja

Sportowcy, którzy rozpoczynają budowanie masy mięśniowej, wprowadzają zmiany do swojej diety. Niejednokrotnie sięgają też po suplementy, które gwarantują skoncentrowaną dawkę składników niezbędnych do budowania tkanki mięśniowej.
Dobra dieta
Pierwszy posiłek w ciągu dnia powinien zawierać dominującą ilość węglowodanów. Dzięki temu przez długi czas nie opuści nas energia, a organizm będzie pozyskiwał ją dzięki dostarczonym cukrom. Węglowodany złożone, które są sposobem na stopniowe uwalnianie energii, znajdziemy między innymi w pełnoziarnistych produktach. Cukry proste, które szybko uzupełniają niedobory, pochodzą z owoców. Im późniejsza pora, tym więcej białka powinno trafiać na talerz. Ostatni posiłek dnia jedynie produkty białkowe. W ten sposób procesy regeneracyjne nie będą wymagały pobierania aminokwasów z mięśni.
Suplementy to dodatek
Stosowanie suplementacji i rezygnacja z diety to nie sposób na zbudowanie masy. Dopiero połączenie odpowiednio dobranych posiłków oraz suplementów pozwala na uzyskanie pożądanego efektu.